Wycieczka po Dalikowie z klasą VI
Dnia 18 maja 2017 r. klasa VI rozwiązywała Questing Quiz pod opieką pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie pana Tomasza Pawlaka, pani Anety Mikołajczyk oraz nauczyciela pani Magdaleny Burskiej. Uczniowie wędrowali "Ścieżką powstania styczniowego w gminie Dalików". Rozwiązywali zagadki prowadzące do hasła quizu. 1,5 godziny na świeżym powietrzu nie dłużyło się młodym adeptom historii.Powiatowe Potyczki Ortograficzne
27 kwietnia uczennice naszego gimnazjum: Martyna Pisera oraz Maja Dobrzelewska wzięły udział w etapie rejonowym Powiatowych Potyczek Ortograficznych, które w tym roku odbyły się w Zygrach. Uczennice zakwalifikowały się do etapu rejonowego w marcu, zajmując I i II miejsce w potyczkach gminnych.A wiosna przyszła pieszo...
Choć na dworze jeszcze zimno to wiosna już do nas zawitała. Dzieci z naszej szkoły przywitały wiosnę tańcem i wierszykami. Odtańczyły taniec kwiatów, aby zachęcić Zieloną Panią do przyjścia.

Cyberbezpieczeństwo
W dniu 13 marca 2017 r. naszą szkołę odwiedziła policjantka Pani sierżant Sylwia Kaźmierczak i Dzielnicowy Gminy Dalików sierżant Grzegorz Florczak. Spotkali się oni z uczniami gimnazjum i szkoły podstawowej. Celem zajęć było uświadomienie młodzieży zagrożeń przy korzystaniu z Internetu i telefonów komórkowych. Uczniowie zapoznali się z formami cyberprzemocy, a także jak się zachowywać w razie dostrzeżenia takiego zjawiska. Pani policjantka poinformowała również o odpowiedzialności karnej nieletnich. Na koniec spotkania nasz gość przypomniał zasady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.Owocowe szaszłyki
Każdy lubi owoce, bo są smaczne i zdrowe. Wiedzą o tym najmłodsze dzieci. Wraz z nauczycielami postanowiły zrobić owocowe szaszłyki. Było pysznie i bardzo kolorowo.

Dzień Kobiet
8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby uczynić ten dzień przyjemnym i miłym dla Pań. Odbyło się przedstawienie szkolne, w którym wzięli udział chłopcy z klasy pierwszej i drugiej gimnazjum. Mogliśmy zobaczyć parę skeczów i wysłuchać życzeń składanych przez panów.Dyskoteka
Nauka i obowiązki szkolne wypełniają naszym uczniom większość czasu. Jednak po lekcjach amatorzy tańca mogą przyjść na dyskotekę szkolną, by potańczyć w rytm puszczanej przez DJ-a muzyki. Wystarczy popatrzeć, by stwierdzić, iż wszyscy bawili się doskonale. Do tej pory w naszej szkole odbyły się trzy szkolne dyskoteki: andrzejkowa, choinka szkolna i zabawa walentynkowa.Maski karnawałowe
Podczas trwającego karnawału 3 i 4 latki przygotowały maski weneckie. Zapoznały się z techniką wykonywania takich masek.


U stomatologa
13 lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się do stomatologa w Dalikowie. Zapoznały się z pracą gabinetu, przeszły rutynową kontrolę oraz dowiedziały się jak odpowiednio dbać o zęby.


Święto Babć i Dziadków
Wprawdzie z opóźnieniem, bo 2 lutego po zakończonych feriach, jednak w gorącej atmosferze odbyła się w Zespole Szkół w Domaniewie celebrowana od wielu, wielu lat uroczystość - Dzień Babci i Dziadka.
Babcie oraz dziadkowie jak co roku licznie przybyli do szkoły, aby obejrzeć występy swoich wnucząt. Dzieci bardzo się postarały. Uczniowie z oddziałów przedszkolnych i klas II - III przedstawiły program artystyczny przygotowany pod opieką swoich pań wychowawczyń. Można było usłyszeć wiersze, piosenki, życzenia, a słowa: babcia, babunia, dziadzio, dziadunio odmieniano na wiele sposobów. Ładna sceneria: kwiaty, serca, portrety babć i dziadków tworzyły tło do występów wnuków i wnuczek. Starsze dzieci ubrane w stroje ludowe swoim tańcem i piosenką przeniosły dziadków w czasy ich młodości. Niejednej babci i niejednemu dziadkowi zakręciła się łezka w oku podczas występu. Zwyczajem poprzednich lat na uroczystości wystąpił także zespół „Biała Róża”.
Życzenia gościom złożył p. Dyrektor. Następnie zaprosił zgromadzonych na słodki poczęstunek, o który zadbały niezawodne mamy. Do życzeń przyłączył się również p. Wójt, który zaszczycił uroczystość swoją obecnością.
Dużą niespodzianką były upominki przygotowane przez uczniów klas młodszych. Organizowana co roku w szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka jest okazją do spotkania, rozmów i wspomnień.

Życzymy Babciom i Dziadkom wszystkiego najlepszego!Copyright © 2024 SP w Domaniewie