Konkurs recytatorski
We wtorek 28 listopada br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Literatury Europejskiej. To już 13. taki konkurs, w tym roku pod hasłem „Literatura szwedzka”.
13. nie okazała się być dla nas pechowa. Nie lada wyczynu dokonała Julia Kołodziejczak, uczennica klasy II gimnazjum, zdobywając I miejsce w kategorii uczniów klas gimnazjalnych. Przepiękną recytacją wiersza szwedzkiego poety Larsa Gustafssona urzekła jury.
Cieszymy się także z wyróżnień dla Weroniki Hojny z klasy III a oraz Wiktorii Krawczyk z klasy IV. Dziewczynki zostały docenione za piękną recytację fragmentów „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren. Gratulujemy!


Próbna ewakuacja szkoły
Dziś, 24 listopada 2017 r. odbyła się próbna ewakuacja szkoły. Po usłyszeniu trzech dzwonków sygnałowych wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły wyszli z budynku i spotkali się na boisku, aby tam sprawdzić stan uczniów. Ewakuacja zaskoczyła nas wszystkich. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, iż przebiegała podczas długiej przerwy.
Cała akcja odbyła się sprawnie i prawidłowo, a co najważniejsze, pokazała, iż potrafimy właściwie zachować się w przypadku zagrożenia.


Warsztaty fotograficzne - PIORUNÓWEK
W listopadzie zorganizowane zostały drugie warsztaty fotograficzne w pałacu w Piorunówku. Wzięło w nich udział czterech uczniów. Wykonywali zdjęcia portretowe w pałacowych wnętrzach i parkowych plenerach.

11 listopada - Święto Niepodległości
W dniu 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości Polski, pamiątkę roku 1918, kiedy nasza Ojczyzna po wielu latach niewoli odzyskała niepodległość i kiedy zakończyła się tragiczna I wojna światowa. Uczniowie klasy II gimnazjum przypomnieli nam o poszanowaniu dla naszych symboli narodowych, naszej kultury, religii, tradycji. Ojczyzna ma różne oblicza, te radosne, wynikające z poczucia wolności, i te bolesne, wymagające poświęcenia, czasem ofiary z życia.

Tadeusz Różewicz "Oblicze ojczyzny"

Ojczyzna to kraj dzieciństwa
Miejsce urodzenia
To jest ta mała najbliższa
Ojczyzna
Miasto miasteczko wieś
Ulica dom podwórko
Pierwsza miłość
ryzoncie
Groby
W dzieciństwie poznaje się
Kwiaty zioła zboża
Zwierzęta
Pola łąki
Słowa owoce
Ojczyzna się śmieje
Na początku ojczyzna
Jest blisko
Na wyciągnięcie ręki
Dopiero później rośnie
Krwawi
Boli
Ślubowanie pierwszoklasistów
W dniu 20 października 2017 r. pierwszoklasiści wstąpili w poczet uczniów naszej szkoły. Pani Jadwiga Łopata przygotowała fantastyczne przedstawienie. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Sławomir Szczepaniak dokonał symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: "Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej" i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.Dzień Edukacji Narodowej
14 października to data związana ze świętem nauczycieli i pracowników oświaty. W naszej szkole akademia z okazji tego święta odbyła się 16 października 2017 roku. Uroczystość uświetnili swą obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Dalików Pan Paweł Szymczak, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Maria Chojnacka, Proboszcz Parafii Domaniew ks. Antoni Marcinków, Pani Doktor Agnieszka Komorowska, Pani Jolanta Zasada , Dyrektor CUW w Dalikowie Pan Wiesław Łuczak. Uczniowie klasy III gimnazjum pod kierunkiem Pani Zofii Antczak - Szymczak przygotowali pełen humoru program artystyczny. Były wiersze, piosenki, skecze oraz życzenia dla wszystkich pracowników szkoły. Oprawą muzyczną zajęła się pani Dorota Sowińska, a dekoracją Pan Marek Kubiś. Dyrektor szkoły Sławomir Szczepaniak złożył serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi. Podziękował wszystkim za trud włożony w nauczanie, wychowywanie i funkcjonowanie placówki oświatowej. Przybyli goście również złożyli życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły.Dzień Papieski
W dniu 13 października 2017 r w naszej szkole odbyła się akademia z okazji XVII Dnia Papieskiego. W tym roku obchodzony jest on pod hasłem " Idźmy naprzód z nadzieją". 16 października 1978 roku kardynał Karol Wojtyła został papieżem.
39 lat po tym wydarzeniu i 12 lat po jego śmierci uczniowie klasy VII pod opieką Pani Aliny Gosińskiej przygotowali część artystyczną związaną z tym dniem. Były chwile wspomnień, wzbogacone przepięknymi mało znanymi pieśniami o Janie Pawle II. Dziękujemy za te wspaniałe chwile pełne zadumy i refleksji.Warsztaty fotograficzne - ROGÓW
W październiku zorganizowano pierwsze warsztaty szkolne z fotografii w roku 2017/2018. Zajęcia odbyły się w Arboretum w Rogowie. Uczniowie wykonywali zdjęcia na konkurs: "Różnorodność podczas jesieni". Wykonano również kilka zdjęć portretowych.

Nie ma śmieci – są surowce
To przesłanie tegorocznej Akcji Sprzątania Świata. Akcja zwraca nam uwagę na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie powinny one kończyć na wysypisku, a co gorsze, w lesie , w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafić do wykorzystania. Uczniowie naszej szkoły w dniu 15 września włączyli się w akcję, posprzątali teren wokół budynku szkoły.Nowe sale lekcyjne
Uczniowie wracając po wakacjach mogli podziwiać nowo odremontowane sale z pięknym multimedialnym wyposażeniem i interaktywnymi tablicami. Mamy nadzieję, że zmotywuje ich to do osiągania dobrych wyników nauczania.

Copyright © 2023 SP w Domaniewie