Święci są wśród nas
Podobnie jak w zeszłym roku w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych uczniowie przebrali się za świętych. Tym razem przeprowadziliśmy konkurs na najlepsze przebranie i znajomość życiorysu świętego. Nasza komisja, ksiądz i dyrektor, oceniła porezentacje uczniów i przyznała nagrody.


Ślubowanie Klasy Pierwszej 2019
Dnia 27 października pierwszoklasiści wstąpili w poczet uczniów naszej szkoły. Po ponad dwóch miesiącach poznawania szkoły, książek, obowiązków dotarły do momentu, kiedy mogły złożyć ślubowanie. Dzieci po raz pierwszy wystąpiły przed tak zacnym gremium, czyli przed rodzicami oraz starszymi kolegami i koleżankami. Pierwszaki pod czujnym okiem p. Marzeny Olczyk przygotowały piękną akademię. Po występie uczniowie odśpiewali hymn Polski, złożyli ślubowanie przed Pocztem Sztandarowym oraz zostali pasowani na uczniów klasy pierwszej przez pana dyrektora Zbigniewa Osowskiego. Poza tym od uczniów starszych klas otrzymali upominki, które posłużą im na zajęciach. Ostatnim punktem uroczystości był poczęstunek w klasie, przygotowany przez niezawodnych rodziców.
Dzień Edukacji Narodowej 2019
Dnia 14 października 2019 odbył się uroczysty apel. Dyrektor Zbigniew Osowski złożył życzenia nauczycielom i emerytowanym pracownikom szkoły oraz wręczył Nagrody Dyrektora. Pani Monika Cyjer wraz z klasą ósmą przygotowała przedstawienie oraz konkursy dla nauczycieli.

Warsztaty Fotograficzne - październik 2019
Kółko fotograficzne klas VI-VII spotkało się na zajęciach dotyczących fotografii portretowej. Uczniowie wykonywali sobie nawzajem zdjęcia przy światle zastanym i błyskowym wykorzystując tło fotograficzne. W przerwie zjedliśmy pizzę, a następnie zrobiliśmy zdjęcia przy zachodzie słońca na terenie szkoły.

Sprzątanie świata 2019
W tym roku uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tej corocznej akcji. W tym międzynarodowym przedsięwzięciu bierze udział 40 mln osób. Akcja jest podejmowana w Polsce od 1994. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ na nasze środowisko.
Tego dnia rodzice naszych uczniów zasadzali nowe rośliny na terenie szkoły. Serdecznie dziękujemy za dobre serce i chęć pomocy.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
W poniedziałek drugiego września zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny uroczystą akademią przygotowaną przez klasę VB i wychowawczynię Alinę Gosińską. Powitaliśmy nowego dyrektora Zbigniewa Osowskiego i złożyliśmy podziękowania naszemu byłemu dyrektorowi Sławomirowi Szczepaniakowi. Po akademii uczniowie rozeszli się do klas aby zapoznać się z planem zajęć i spotkać się z wychowawcami.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
19 czerwca 2019 klasa czwarta i piąta przygotowały przedstawienie, aby wszem i wobec było wiadomo, że rok szkolny 2018-2019 zakończył się. Było nam miło z powodu obecności szanownych gości. Wręczono nagrody książkowe i dyplomy za najlepsze wyniki w nauce. Pan Radosław Arkusz Wójt Gminy Dalików wręczył nagrodę najlepszej uczennicy naszej szkoły. Martyna Pisera uczęszczała do klasy trzeciej gimnazjum i osiągnęła niewiarygodnie wysoką średnią ocen. Dostaliśmy świadectwa, ucałowaliśmy wychowawców, nauczycieli i pożegnaliśmy mury naszej szkoły. Mamy nadzieję spotkać się znowu na Uroczystym Rozpoczęciu Roku Szkolnego tym razem w nowiutkiej sali gimnastycznej. Wprost nie możemy się doczekać - czego? Roku szkolnego 2019/2020.
Nagrody sportowe - 2019
Pod koniec czerwca p.Agnieszka Tomaszewska i p.Daniel Nowak mieli okazję zaprezentować i nagrodzić naszych najlepszych sportowców. W ruch poszły piłki, dyplomy i flesze reporterów

Bal na zakończenie roku szkolnego
Klasa trzecia gimnazjum i óśma klasa szkoły podstawowej zaprezentowała wspaniałego poloneza. Wystąpili w pięknych strojach i wywarli niesamowite wrażenie na oglądających ich gościach, nauczycielach i uczniach. Wisienką na torcie był spektakl ‘Sławkolandia’ gdzie w zabawny sposób scharakteryzowali wszystkich pracowników naszej szkoły.
Po przedstawieniu nasi wychowankowie skosztowali domowych wypieków i nabrali siły na dalszą zabawę taneczną przy muzyce DJ-a.
Powiatowy konkurs z języka angielskiego dla klas III Gimnazjum
W czerwcu odbył się w Uniejowie konkurs z języka angielskiego. Trójka naszych uczniów wzięła w nim udział. Rozwiązywali trudny test zawierający zadania z gramatyki, leksyki a także znajomości historii i kultury Wielkiej Brytanii. Nasz gimnazjalista Krystian Dobiecki zajął drugie miejsce i pod koniec czerwca odebrał nagrodę w Starostwie Poddębickim.
Copyright © 2021 SP w Domaniewie