Warsztaty plastyczne W szkole w Domaniewie odbywają się zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, którego pomysłodawcą i fundatorem jest Gmina Dalików. Celem zajęć jest głównie nauka rysunku i malarstwa...

Konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną
Wigilia szkolna - 2022
Odwiedziny Świętego Mikołaja w szkole
Wyjazd na mecz SKRY Bełchatów
Kiermasz Świąteczny - 2022
Barbórka - Dzień Górnika
Andrzejki w szkole - 2022Zawody sportowe 28-11-2022 - półfinał - piłka ręczna
3 miejsca dziewcząt i chłopców w Półfinale Wojewódzkim w piłce ręcznejDzień Kubusia Puchatka
Zawody sportowe 23-11-2023 - unihokej
Mistrzostwa Powiatu w unihokeju: 3 miejsce chłopców, 5 miejsce dziewczynWycieczka po starej fabryckiej Łodzi
Zawody sportowe 22-11-2022 - piłka ręczna
Powiatowe Mistrzostwa w piłce ręcznej - Pierwsze miejsca dziewcząt i chłopców


Wycieczka do Muzeum historycznych pojazdów militarnych i techniki motoryzacyjnej w Boczkach
Uczniowie klas 4- 6 uczestniczyli w dniu 16.11.2022r. w wycieczce do muzeum koło Szadku. Organizatorem wyjazdu był nauczyciel p. M. Kubiś i p. M. Gortat. Uczniowie zobaczyli pojazdy wojskowe oraz samochody stare i te nowsze z lat 60 – 70. Właściciel muzeum oprowadzał wszystkich i w ciekawy sposób opowiadał o zgromadzonych eksponatach. Była to bardzo ciekawa lekcja historii. Starszym przypomniały się lata dzieciństwa i młodości. Uczniowie wysłuchali i zobaczyli historię techniki na świecie.


Obchody Święta Niepodległości
Zawody sportowe 9-11-2022 - piłka ręczna
Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Ręcznej: 2 miejsce dziewcząt i chłopcówLaboratoria Przyszłości
Laboratoria Przyszłości to rządowa inicjatywa finansowana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i realizująca jeden z postulatów „Polskiego Ładu”. Szkoła Podstawowa im. prof. M. Szymczaka w Domaniewie otrzymała środki na zakup wyposażenia służącego uczniom do rozwijania kompetencji takich jak współpraca, kreatywność, zdolność rozwiązywania problemów czy obycie z nowymi technologiami.
W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” szkoła umożliwia realizację zajęć z wykorzystaniem tego wyposażenia. Dyrektor szkoły wyznaczył p. Annę Koza na szkolnego koordynatora, którego zadaniem będzie popularyzacja wykorzystania tego wyposażenia oraz wsparcie osób prowadzących zajęcia w szkole w jego stosowaniu. Szkoła uwzględni podczas prowadzenia zajęć z wykorzystaniem tego wyposażenia na realizację treści programowych z zakresu doradztwa zawodowego dla szkoły podstawowej.
Szkoła w ramach dzielenia się dobrymi praktykami oraz wymienianiu się wiedzą z innymi szkołami w zakresie wykorzystania tego wyposażenia nawiązała współpracę ze Szkołą Podstawową im. Powstańców Styczniowych w Dalikowie. W ramach tej współpracy będą odbywać się zajęcia z wykorzystaniem materiałów zakupionych przez szkoły.
Szkoła wykorzystuje wyposażenie w obecnym i kolejnych co najmniej pięciu latach szkolnych podczas średnio co najmniej 3 godzin zajęć w każdym tygodniu nauki.


Dzień postaci z bajek - 2022Wycieczka do muzeum byłego Rozszerzonego Więzienia Policyjnego w ŁodziZawody sportowe 26-10-2022
Dzień Edukacji Narodowej - 2022Dzień Patrona Szkoły i Ślubowanie Klas PierwszychLekcja historii - rekonstrukcje historyczneZawody sportowe 19-10-2022
Zajęcia integracyjne
Uczniowie klas IV, V i VI na terenowych zajęciach integracyjnych na Rancho w DalikowieSprzątanie okolicy
17 października 20222 roku uczniowie naszej szkoły ruszyli w teren sprzątać najbliższą okolicę w ramach akcji "Sprzątanie Świata"


Copyright © 2023 SP w Domaniewie