Warsztaty plastyczne

W szkole w Domaniewie odbywają się zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, którego pomysłodawcą i fundatorem jest Gmina Dalików.

Celem zajęć jest głównie nauka rysunku i malarstwa, zapoznanie uczestników z podstawami profesjonalnego warsztatu artysty. Materiały zakupione przez Gminę Dalików to profesjonalne farby akrylowe , pędzle marki RESTAUROHOUSE,kredki wodne akwarelowe sygnowane Van Gogh, ołówki różnego rodzaju miękkości od HB do B8, bloki rysunkowe o gramaturze 250. Wszystkie te materiały służą do zgłębiania świata światłocienia przy malowaniu obrazów na płótnie. Zaczyna się od szkicu obrazu ołówkiem, wycieniowaniu, następnie szkic przenosimy na podobrazie. Malujemy obraz, ucząc się łączyć kolory w światło-odcienie. Uczymy profesjonalnych nazw kolorów np. musztardowy to UGIER,czerwony to CYNOBER, ciemna czerwień to KARMIN.

Przełamujemy dziecięce stereotypy i uczymy malować się plamą jak impresjoniści. W dalszym procesie tworzenia będziemy poznawać nowe narzędzia jak malowanie szpachelką,łączenia technik, aby powstało profesjonalne dzieło. Etapy kompozycji, MARTWA NATURA, KWIATY, KRAJOBRAZ, POSTAĆ, ABSTRAKCJA, SCENY RODZAJOWE, MYŚLIWSKIE szkic-obraz. Zamierzony cel uczestnicy będą realizować poprzez malowanie na różnych powierzchniach, drewno, kamienie, szkło.Wszystko po to aby nauczyć się tworzenia cieni i cieniowania, tak niezbędnych do namalowania obrazu.
Lekcje rysunku i malarstwa prowadzi Pani BOGNA STĘPIEŃ, która prowadzi firmę ZAGRODA PLASTYCZNA z gminy Dalików.

PLAN ZAJĘĆ:
PONIEDZIAŁEK godz. 13-14 klasa II - grupa 12 osób
WTOREK godz. 14-15 klasa I i III - grupa 13 osób
ŚRODA godz. 14-15 klasa IV i VI - grupa 15 osób
CZWARTEK godz.14-15 klasa V - grupa 15 osób
godz.15-16 klasa VIII - grupa 13 osób

ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W CZASIE KIEDY UCZESTNICY MAJĄ CZAS WOLNY W OCZEKIWANIU NA AUTOBUS SZKOLNY.


Copyright © 2023 SP w Domaniewie